Nabór na warsztaty Less is More

1 października 2018

Do 31 października trwa nabór do warsztatów rozwoju scenariusza niskobudżetowych produkcji fabularnych. Odbywają się one pod hasłem „LIM – Less is More” w ramach międzynarodowego programu stworzonego przez filmowców dla filmowców.

LIM to inicjatywa, która wspiera młode talenty, adresowana do kandydatów z całej Europy. Skupia się przede wszystkim na profesjonalizacji branży filmowej i oferuje młodemu pokoleniu twórców pomoc w odnalezieniu własnej ścieżki, a w konsekwencji – w wyprodukowaniu filmu fabularnego mimo budżetowych ograniczeń. Praca w międzynarodowej grupie wpływa niezwykle dynamicznie na kreatywność samych twórców.

Oprócz pracy nad rozwojem samego scenariusza, LIM daje również możliwość zaprezentowania projektu potencjalnym producentom i podmiotom finansującym.

Antoine Le Bos, dyrektor artystyczny LIM-u, tak mówi o bieżącej edycji: – Ekscytująca gra z ograniczeniami, stała cyrkulacja idei i reakcji na nie oraz wzajemne oddziaływanie idei dają olśniewające rezultaty w procesie rozwoju projektu. Jestem pod wrażeniem tego, jak dynamika pracy grupowej przekłada się na efekty pracy jednostek. Coś wspaniałego!

LIM to trzy jednotygodniowe warsztaty rozwoju projektu, zlokalizowane w małych miejscowościach we francuskiej Bretanii, rumuńskiej Transylwanii oraz w Małopolsce. Weźmie w nich udział 16 projektów filmowych zgłoszonych przez ich reżyserów (a zarazem autorów scenariusza).

Grupę uczestników w każdym zjeździe uzupełni czworo story editing trainees – odrębne, przeznaczone specjalnie dla nich sesje uzupełnią harmonogram. Nabór dla story editing trainees zostanie ogłoszony wkrótce.

Warsztaty rozwoju scenariusza oparte są zarówno na pracy grupowej, jak i indywidualnej. Uczestnicy podzieleni są na cztery grupy, zaś w każdej z nich znajdą się przedstawiciele czterech projektów, jeden producent (bez projektu) i jeden wykładowca. Warsztaty odbywają się w układzie zbiorowym, grupowym i indywidualnym. W edycji 2018 uczestniczyło 16 projektów z 16 krajów.

Polskim partnerem Less is More jest Krakow Film Commission i Krakowskie Biuro Festiwalowe.


(inf. prasowa)