Program Warsaw Kids Film Forum 2018

11 września 2018

Warsaw Kids Film Forum to pierwsze i jedyne międzynarodowe koprodukcyjne forum pitchingowe filmów i seriali telewizyjnych dla młodego widza odbywające się w Polsce.

Forum odbędzie się w dniach 26-28 września w kinie Muranów w Warszawie przy al. Gen. Andersa 5. Pierwszy dzień tzw. Inspiration Day rozpocznie się od 6 prezentacji analiz oraz studiów przypadku poświęconych europejskim dziecięcym produkcjom filmowym i telewizyjnym, które odniosły wyróżniający je na rynku sukces. Maurice Wheeler z brytyjskiej agencji brandingowej - Kids Industries opowie o tym czym tak naprawdę jest społeczność fanów i jak bardzo jest ona istotna w budowaniu marki związanej z rozrywką dziecięcą i familijną. Następnie duet producentów - Emil Larsson i Martin Jern ze szweckiego Dansk Skalle - postara się odpowiedzieć na nurtujące wielu twórców oraz dystrybutorów pytanie, o to jak zbudować widownię kina dziecięcego oraz jak do niej trafić na przykładzie filmu "Pokój 213". Gerry Shirren związany z Cartoon Saloon - irlandzkim studiem animacji znanym z takich produkcji jak "Sekret Księgi z Kellsczy "Sekrety Morza" (obydwie nominowane do Oskara), opowie o największych sukcesach studia i o budowaniu jego marki.

Druga część prezentacji poświę
cona będzie nowatorskim produkcjom dziecięcym. Riikka Takila z fińskiej telewizji publicznej YLE opowie o serialu komediowym dla młodzieży "Dragon Slayer 666", który odniósł ogromny sukces wiralowy wśród młodej widowni. Gisle Halvorsen - showrunner w norweskiej stacji telewizyjnej NRK odpowiedzialnej za produkcję m.in głośnego serialu młodzieżowego "SKAM", opowie na przykładzie serialu "Zombielars", o tym jak utrzymać zainteresowanie młodego widza w świecie zdominowanym przez produkcje Netflixa i YouTube’a. Sekcja Inspiration Day zakończona będzie prezentacją Ingvil Giske - nowerskiej producentki - o przykładach udanych produkcji dokumentalnych dla dzieci.

Pierwszego dnia odbędzie się r
ównież sesja pitchingów w ramach Giełdy Scenariuszy (Script Exchange). To nowa propozycja programowa Forum, stworzona wspólnie ze Script Fiestą. W wyniku selekcji, wybranych zostało 8 scenariuszy, które ich autorzy będą mieli okazję zaprezentować przed gronem ekspertów i osób decyzyjnych.

Kolejne dwa dni poświę
cone będą sesjom pitchingowym projektów filmów pełnometrażowych oraz seriali na wczesnym etapie rozwoju (Projekty w developmencie) jak i tych w produkcji (Work in progress). W tegorocznej selekcji znalazły się tytuły z 11 różnych krajów, w tym: Bułgarii, Chorwacji, Czech, Holandii, Indii, Izraela, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Polski i Ukrainy.

Twórcy filmowi będą mieli okazję zaprezentowania swoich projektów przed gronem ekspertów z kraju i zagranicy - dystrybutorów, stacji telewizyjnych, agentów sprzedaży oraz instytucji finansujących. Po pitchingach odbędą się indywidualne spotkania z producentami prezentowanych projektów. Obowiązuje uprzednia rezerwacja na stronie Forum. Wydarzenie zakończone będzie rozdaniem nagród przez partnerów Forum:

  • Nagroda CeTA ‒ Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA nagrodzi 2 projekty, dając im możliwość postprodukcji w studio CeTA, na łączną kwotę 140 000 zł.
  • Nagroda EAVE ‒ European Audiovisual Entrepreneurs zaprosi jeden z wybranych projektów do wzięcia udziału w jesiennych warsztatach marketingu filmowego (Eave Marketing Workshop) w Luksemburgu. 
  • Nagroda Financing Forum for Kids Content The Financing Forum For Kids Content (Malmö, Szwecja) nagrodzi najlepszą prezentację, zapraszając producentów do wzięcia udziału w Pitchingu podczas kolejnej edycji Forum w marcu w 2019 roku.

Dodatkowym punktem w programie są konsultacje scenariuszowe w ramach spotkań przy Stolikach Konsultantów. Stoliki Konsultantów to 40-minutowe, indywidualne spotkania z doświadczonymi konsultantami scenariuszowymi. W tym roku organizatorom zależało na zaproszeniu gości wyspecjalizowanych w różnych gatunkach filmowych, wychodząc naprzeciw potrzebom twórców zarówno produkcji fabularnych, serialowych jak i tych, którzy pracują nad projektami z zakresu transmedia. 

Do 16 września można rejestrować się jeszcze jako Obserwator na Forum.


Więcej informacji o programie Warsaw Kids Film Forum na stronie: www.warsawkidsff.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/kinodziecipro/