Rusza nabór na 2. edycję Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego Script Wars

22 czerwca 2018

Organizatorzy czekają na scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych, których akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu.

Chcemy, żeby nasz region stał się pełnoprawnym bohaterem w kolejnych produkcjach, a twórcy mieli szansę na konsultacje swoich tekstów na możliwie wczesnym etapie. Wierzymy, że Script Wars i udział w nim ułatwi scenarzystom znalezienie dobrych producentów a w dalszej kolejności - kompletowanie budżetów. W przyszłości chcemy takie projekty wspierać zarówno finansowo jako Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy jak i organizacyjnie jako Mazovia Warsaw Film Commission - deklarują organizatorzy.

Nabór scenariuszy potrwa do 12 sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone jesienią 2018 r. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci.

Projekty, które pomyślnie przejdą wstępną selekcję, zostaną ocenione przez jury konkursu. Jury przyzna następujące nagrody:

  • Nagroda Główna w wysokości 15 000 zł
  • Nagroda Druga w wysokości 10 000 zł
  • Nagroda Trzecia w wysokości 5 000 zł

Zwycięzcy, jak i finaliści konkursu mają zapewnioną możliwość konsultowania swoich tekstów w ramach Atelier Scenariuszowego. Wszelkie szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie.

 

Laureatami 1. edycji Script Wars zostali Marcin Ciastoń ("Hiacynt"), Jagoda Szelc ("Delikatny balans terroru") i Piotr Tołoczko ("Pomiędzy").

Konkurs Script Wars jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m. st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie www.mwfc.pl w Aktualnościach oraz w zakładce Projekty.