"My Name is Sara" na Podlasiu

26 stycznia 2018

"Na Podlasiu zakończyły się zdjęcia do amerykańskiego filmu “My Name is Sara", który rozgrywa się w trakcie II wojny światowej. Łącznie zrealizowano 45 dni zdjęciowych, w Polsce planowana jest też postprodukcja obrazu.

Oparty na faktach film "My Name Is Sara" opowiada historię Sary Guralnik, 13-letniej Żydówki, której cała rodzina ginie z rąk nazistów. Po wyczerpującej ucieczce dziewczyna znajduje kryjówkę w małej wsi i trafia pod dach ukraińskiej pary, gdzie zostaje wplątana w małżeński konflikt, a do tajemnicy jej własnej tożsamości dochodzą kolejne sekrety. W głównej roli wystąpiła Zuzanna Surowy, a Pawła i Nadię, ukraińskie małżeństwo, zagrali Eryk Lubos ("Sztuka kochania", "Las") oraz Michalina Olszańska ("Córki dancingu", "Ja Olga Hepnarova").

Scenariusz do filmu napisał David Himmelstein ("Bad Company"), a wyreżyserował Steven Oritt, który odpowiadał też za produkcję wspólnie z Justyną Pawlak z firmy Watchout Studio ("Bogowie", "Sztuka kochania").

Całość zdjęć do filmu, 45 dni zdjęciowych w okresie od sierpnia 2017 do stycznia 2018, została zrealizowana na Podlasiu, m.in. w miejscowościach Tykocin, Czerlonka, Puchły i w Białymstoku. Główny obiekt zdjęciowy, gospodarstwo rolne bohaterów Pawła i Nadii, do których wprowadza się Sara, zostało zbudowane w Rybołach. Za scenografię odpowiadał Marek Zawierucha ("Twarz", "Wołyń"), a za kamerą stanął Marian Prokop ("Miasto 44", seria "Listy do M." W produkcję zaangażowanych było łącznie około 200 osób.

Cała postprodukcja obrazu również odbędzie się w Polsce, muzykę napisał Łukasz Targosz ("Wataha", "Planeta Singli"), a za montaż odpowiada Agnieszka Glińska ("Atak paniki", "Komunia", "11 minut"). Data premiery nie został jeszcze wyznaczona.

 

Obsada:
SARA - Zuzanna Surowy,
PAWLO - Eryk Lubos,
NADIA - Michalina Olszańska,
STEPAN - Artur Sokólski,
DANILO - Marcin Sokólski,
IVAN - Paweł Królikowski,
GRISZA - Piotr Nerlewski,
OLEKSA - Wiesław Komasa,
GALIA - Iwona Bielska,
FEDIR - Lech Dyblik.

Twórcy:
Reżyser - Steven Oritt
Producenci - Steven Oritt & Justyna Pawlak
Executive Producers - Andrew Intrater, Mickey Shapiro
Producent Wykonawczy - WATCHOUT STUDIO sp. z o.o.
Scenariusz - David Himmelstein
Operator Obrazu - Marian Prokop
Casting - Nadia Lebik
Scenograf - Marek Zawierucha
Kostiumograf - Emilia Czartoryska
Charakteryzacja - Janusz Kaleja
Dźwięk - Monika Krzanowska
Montaż - Agnieszka Glińska
Muzyka - Łukasz Targosz