Locations Poland realizuje serwis dla szwedzkiej produkcji

11 czerwca 2018

Wiosną nad Zalewem Sulejowskim powstały zdjęcia do krótkometrażowego filmu szwedzkiego "Król Szczupaków". Za serwis w Polsce odpowiadało Locations Poland, nowy oddział firmy producenckiej Shipsboy.

Szwedzka ekipa przyjechała do Polski zrealizować zdjęcia do krótkometrażowej produkcji "Król Szczupaków" ("King of Pikes") w reżyserii Patrika Erikssona. W rolach głównych zagrali szwedzcy aktorzy: Ika Nord, Lars Carlsson i Carl-Markus Wickström.

Fabuła koncentruje się na wyprawie wędkarskiej, w trakcie której Sixten próbuje przekazać swojemu synowi sekrety łowienia ryb na jerki. Niełatwo jest jednak uczyć dorosłego człowieka. Kiedy tajemnicza postać, zwabiona zmaganiami dwóch mężczyzn, pojawia się nad jeziorem, muszą oni nauczyć się, że czasem nie warto stawiać na swoim lub na zawsze zostaną pochłonięci przez głębiny.

Za główną lokację do filmu posłużył malowniczy Zalew Sulejowski, położony pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Tomaszowem Mazowieckim, gdzie ekipa spędziła 4 dni zdjęciowe. Większości pionów szefowali polscy filmowcy - za zdjęcia odpowiedzialny był Maciej Twardowski ("Wszystkie nieprzespane noce"), za scenografię Jagna Dobesz ("Fuga"), za charakteryzację Magdalena Tarka ("Małe stłuczki"), za dźwięk Łukasz Kaczmarski ("Soyer"), a kierownikiem produkcji była Alicja Jagodzińska ("Najpiękniejsze fajerwerki ever"). Po stronie szwedzkiej leżała organizacja castingu oraz kostiumy. 

Producentem filmu jest Olle Wirenhed z szwedzkiej firmy Kakadua Filmproduktion, a producentem wykonawczym w Polsce była Krystyna Kantor z Locations Poland, nowego oddziału firmy Shipsboy ("Nauka chodzenia", "Portrety wojenne").

- Od dłuższego już czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie zagranicznych producentów realizacją zdjęć w Polsce. Locations Poland jest więc odpowiedzią na potrzeby rynku - gałęzią firmy oferującą serwis produkcyjny. Unikamy jednak relacji zleceniodawca – wykonawca. Rozumiemy jakim wyzwaniem jest realizacja zdjęć za granicą i zależy nam na budowaniu przyjaznej i partnerskiej relacji, w której zagraniczny producent będzie miał poczucie bezpieczeństwa - podusmowuje Krystyna Kantor.