Skandynawski serial "Thannanaya" w Polsce

29 stycznia 2018

Dwa miesiące spędzili w Polsce duńscy producenci realizując zdjęcia do skandynawskiego serialu familijnego "Thannanaya". Wybór padł na Polskę ze względu dużą różnorodność dostępnych lokacji.

Za produkcją stoi publiczna duńska telewizja Denmark DR DRAMA, która w okresie świąt Bożego Narodzenia emituje bardzo popularne seriale familijne. "Thannanaya" to 24-odcinkowy serial z gatunku fantasy. Fabuła serialu opowiada o chłopcu, 12-letnim Teodorze, który nie ma żadnych przyjaciół, oprócz ukochanego dziadka Harolda. Za pomocą̨ magicznego klucza chłopiec przenosi się̨ do magicznej, bajkowej krainy, gdzie postanawia odszukać́ babcię, ukochaną zmarłą żonę Harolda, której Teodor nigdy nie miał szansy poznać́.

Projekt wyreżyserował Peter Gornstein, a produkuje Nynne Selin Eidnes. Polskim producentem wykonawczym była firma No Sugar Films, która specjalizuje się w serwisach dla zagranicznych producentów (m.in. "Denial", "A Return to Grace: Luther's Life and Legacy").

W Polsce zrealizowano 27 dni zdjęciowych z dużym udziałem polskiej ekipy. Zdjęcia powstawały w jesiennych i zimowych krajobrazach w Górach Stołowych, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz w Parku Słowińskim.

- Aby zadośćuczynić fabule, duńscy producenci poszukiwali bardzo różnorodnych lokacji w obrębie jednego kraju. Na liście wymagań były góry, jaskinie, pustynie, pierwotne lasy i morskie klify – mówi Marta Habior z No Sugar Films. – Finalnie wszystko udało nam się znaleźć w Polsce.

Premiera serialu planowana jest na 1 grudnia 2018 roku na antenie duńskiej telewizji.