Zdjęcia do hinduskiego serialu w Małopolsce

19 września 2017

W Małopolsce powstały zdjęcia do serialu "Bose. Dead / Alive" o indyjskim bojowniku o wolność i bohaterze narodowym. Za organizację zdjęć w Polsce odpowiadała firma Film Polska Productions.

Produkcja "Bose. Dead / Alive" koncentruje się na życiorysie Subhasa Chandra Bose, indyjskiego bojownika o wolność z pierwszej połowy XX wieku, jednego z liderów ruchu niepodległościowego, który w przeciwieństwie do Mahatmy Gandhiego był zwolennikiem zbrojnej rebelii. Bose zginął w katastrofie lotniczej w 1945 roku w Japonii, ale okoliczności jego śmierci do dziś wywołują kontrowersje.

Producentem serialu jest platforma ALT Balaji, serwis SVOD, który specjalizuje się w tworzeniu i dystrybuowaniu treści dla indyjskich widzów na całym świecie. Reżyserem serialu jest Pulkit, a producentem kreatywnym znany w Indiach reżyser i scenarzysta Hansal Mehta. W rolę Bose wciela się Rajkummar Rao ("Omerta", "Shahid", "CityLights"), laureat indyjskiej National Film Award znany z wyrazistych transformacji fizycznych podejmowanych na potrzeby roli.

W Polsce ekipa spędziła 7 dni zdjęciowych w historycznych lokacjach w Krakowie, Tarnowie, Brzesku oraz w skansenie taboru kolejowego w Chabówce. W Małopolsce odtwarzano europejski epizod z życia Bose, kiedy w latach 30. udał się do Europy w poszukiwaniu potencjalnych sojuszników. Polskie lokacje grają Niemcy, Austrię i Mandżurię. Polskim producentem liniowym był Krzysztof Sołek z firmy Film Polska Productions, która ma na swoim koncie realizację licznych produkcji we współpracy z indyjskimi partnerami, m.in. pełnometrażowe filmy "Kick", "Shaandaar" i "Fitoor". W pracach na planie wzięła udział ponad 50-osobowa polska ekipa, ponad 200 statystów i kilkanaście epizodów aktorskich oraz historyczna grupa rekonstrukcyjna.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mieliśmy szansę współpracy przy pierwszej oryginalnej produkcji na platformę AltBalaji. Postać Subhasa Bose jest bardzo kontrowersyjna, ale co za tym idzie bardzo ciekawa, a wcielił się w nią jeden z najlepszych aktorów indyjskich młodego pokolenia: Rajkumar Rao, który wręcz przeistoczył się w tą postać. Oglądanie tej transformacji było niesamowitym doświadczeniem – mówi Krzysztof Sołek z Film Polska Productions. I dodaje: - Mimo bardzo wymagających logistycznie scen historycznych, dzięki świetnej ekipie indyjskiej oraz ścisłej i owocnej współpracy z ekipą polską, całość udała się bardzo dobrze i poza pracą została przyjaźń, która nie skończy się wraz z zamknięciem produkcji.

Premiera serialu zaplanowana jest na koniec października tego roku na platformie ALT Balaji.

Zobacz trailer "Bose. Dead / Alive":